Muut yhteystiedot

Tältä sivulta löydät yhteystiedot toiminnoittain.

Hankinta

+358 2 2674 173

Kassa ja perintä

+358 44 9074 135
kassa.satama@portofturku.fi

Kiinteistövuokraukset, lyhytaikaiset

Kiinteistövalvoja Pertti Ojala
+358 44 9074 335
pertti.ojala@portofturku.fi

(Arja Vallinkoski +358 44 9074 140)

Kulkuluvat

Päivystys:
+358 2 2674 444

Lisätietoja:
Liikennesihteeri Maarit Kääriä
+358 50 5533 191
maarit.kaaria@portofturku.fi

Kunnossapito

Pansiontie 48-52 (rakennus 6112)

Työmaapäällikkö Mikko Tuomi
+358 400 542 115
mikko.tuomi@portofturku.fi

Laitehuoltoryhmä

Suunnitteluteknikko Arto Salmi
+358 50 5533 184
arto.salmi@portofturku.fi

Laskutus / laskutiedustelut

+358 2 2674 141, +358 2 2674 142
satamalaskutus@portofturku.fi

Nosturitoimisto

Nosturiesimies Esa Halminen
+358 2 2674 198
esa.halminen@portofturku.fi

Nostureiden ajojärjestelyt, vaakaus, veneiden nostot ja laskut.
Avoinna ma–pe klo 6.00–23.00

Sataman neuvonta

+358 44 9074 135
kassa.satama@portofturku.fi
Avoinna arkisin klo 8.30-16.00

Satamavalvonta 24 h

+358 2 2674 122
satamavalvonta@portofturku.fi

Suunnittelu

Satamarakennusmestari Markku Lintervo
+358 44 9074 172
markku.lintervo@portofturku.fi

Satamarakennusmestari Matti Lindqvist
+358 44 9074 173
matti.lindqvist@portofturku.fi

Suunnitteluteknikko Arto Salmi
+358 50 5533 184
arto.salmi@portofturku.fi

Sähköryhmä

Käyttöpäällikkö Seppo Pohjanpalo
+358 50 5533 192
seppo.pohjanpalo@portofturku.fi

Turvallisuusasiat

Turvallisuuspäällikkö, satamakapteeni Kari Riutta
+358 50 5533 123
kari.riutta@portofturku.fi

Vaaralliset aineet

Turvallisuuspäällikkö, satamakapteeni Kari Riutta
+358 50 5533 123
kari.riutta@portofturku.fi

Vuokralaskuasiat

Ryhmäesimies Reija Nielikäinen
+358 44 9074 164
reija.nielikainen@portofturku.fi

Yksityinen parkkitalo

Etukäteisvaraukset +358 41 497 6556