Muut yhteystiedot

Tältä sivulta löydät yhteystiedot toiminnoittain.

Hankinta

+358 44 9074 515

Kiinteistövuokraukset, lyhytaikaiset

Kiinteistövalvoja Pertti Ojala
+358 44 9074 335
pertti.ojala@portofturku.fi

Kulkuluvat

Päivystys:
+358 2 2674 444

Lisätietoja:
Liikennesihteeri Maarit Kääriä
+358 50 5533 191
maarit.kaaria@portofturku.fi

Kunnossapito

Pansiontie 48-52 (rakennus 6112)

Työmaapäällikkö Mikko Tuomi
+358 400 542 115
mikko.tuomi@portofturku.fi

Kiinteistöpäällikkö Matti Lindqvist
+358 44 9074 173
matti.lindqvist@portofturku.fi

 

Laskutus / laskutiedustelut

+358 44 9074 508, +358 44 9074 143
satamalaskutus@portofturku.fi

Nosturitoimisto

Nosturiesimies Esa Halminen
+358 2 2674 198
esa.halminen@portofturku.fi

Nostureiden ajojärjestelyt, vaakaus, veneiden nostot ja laskut.
Avoinna ma–pe klo 6.00–23.00

Sataman neuvonta

+358 44 9074 107
kassa.satama@portofturku.fi
Avoinna arkisin klo 8.30-16.00

Kesän poikkeusaukiolot: 20.6. klo 8.30-15.00 ja 24.6.-2.8. klo 8.30-15.00

Satamavalvonta 24 h

+358 2 2674 122
satamavalvonta@portofturku.fi

Suunnittelu

Satamarakennusmestari Markku Lintervo
+358 44 9074 172
markku.lintervo@portofturku.fi

Sähköryhmä

Käyttöpäällikkö Seppo Pohjanpalo
+358 50 5533 192
seppo.pohjanpalo@portofturku.fi

Turvallisuusasiat

Turvallisuuspäällikkö, satamakapteeni Kari Riutta
+358 50 5533 123
kari.riutta@portofturku.fi

Vaaralliset aineet

Turvallisuuspäällikkö, satamakapteeni Kari Riutta
+358 50 5533 123
kari.riutta@portofturku.fi

Vuokrasopimusasiat

Myyntijohtaja Jaakko Nirhamo
+358 50 5533 156
jaakko.nirhamo@portofturku.fi