Muut yhteystiedot

Tältä sivulta löydät yhteystiedot toiminnoittain.

Hankinta

+358 44 9074 515

Kiinteistö- ja aluevuokraukset

VUOKRASOPIMUSASIAT
Myyntijohtaja Jaakko Nirhamo
+358 50 5533 156
jaakko.nirhamo@portofturku.fi

PIENVUOKRALAISET
Vapaat tilat, sopimus- ja vakuusasiat:
Reija Nielikäinen
+358 44 9074 164
reija.nielikainen@portofturku.fi

Kohteiden esittely, varaus ja avaimet:
Markku Lintervo
+358 44 9074 172
markku.lintervo@portofturku.fi

Kulkuluvat

+358 2 2674 444
kulunvalvonta@portofturku.fi

Etätunnisteet klo 7 – 15 välillä
+358 40 8203 529

Turvallisuuspäällikkö
+358 50 5533 123
pauliina.roti@portofturku.fi

 

Kunnossapito

Pansiontie 48-52 (rakennus 6112)

Työmaapäällikkö Mikko Tuomi
+358 400 542 115
mikko.tuomi@portofturku.fi

Kiinteistöpäällikkö Matti Lindqvist
+358 44 9074 173
matti.lindqvist@portofturku.fi

 

Laskutus / laskutiedustelut

+358 44 9074 508, +358 44 9074 143
satamalaskutus@portofturku.fi

Nosturitoimisto

nosturitoimisto@portofturku.fi

Nostureiden ajojärjestelyt, vaakaus, veneiden nostot ja laskut.
Avoinna ma–pe klo 6.00–23.00

Sataman neuvonta

+358 44 9074 107
kassa.satama@portofturku.fi
Avoinna arkisin klo 8.30-16.00

 

Satamavalvonta 24 h

+358 2 2674 122
satamavalvonta@portofturku.fi

Suunnittelu

Satamarakennusmestari Markku Lintervo
+358 44 9074 172
markku.lintervo@portofturku.fi

Sähköryhmä

Käyttöpäällikkö Seppo Pohjanpalo
+358 50 5533 192
seppo.pohjanpalo@portofturku.fi

Turvallisuusasiat

Turvallisuuspäällikkö Pauliina Roti
+358 50 5533 123
pauliina.roti@portofturku.fi

Vaaralliset aineet

Turvallisuuspäällikkö Pauliina Roti
+358 50 5533 123
pauliina.roti@portofturku.fi